Вие имате прво да ја знаете вистината

Хаос во украинското Собрание, насекаде се шири густ чад: Пратениците зачудени и исплашени гледаа што се случува (видео)

Необична ситуација се случи во Киев, главниот град на Украина , која беше снимена од камерите, а видеото беше објавено на социјалната мрежа Твитер.

Имено, во салата наменета за седниците на Парламентот на Украина, на денешната собраниска седница дошло до неисправност во опремата за гласање, по што се создал густ чад кој ги загрижил сите присутни.

На видеото се гледаат вознемирени политичари кои во тоа време беа во парламентот, како се оддалечуваат од опремата од која избива чад .

Засега не е познато од што се запалила опремата за гласање.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!