Вие имате прво да ја знаете вистината

НЕ КОРИСТИ ПАРФЕМИ: Поради овој трик Јелена Ѓоковиќ секогаш мириса прекрасно, но тоа НЕ е за секого!

Јелена Ѓоковиќ е многу активна на својот Инстаграм профил, а освен што му дава поддршка на сопругот и им помага на младите, споделува и разни совети и рецепти.

Во една прилика ги изненадила своите придружници кога открила дека всушност не користи парфеми, туку има поинаква алтернатива:

Зрачите со многу позитивна енергија, се гледа дека сте дете во душата, спонтано и секогаш желно за знаење. Се наметна прашањето, што е со парфемската индустрија, бидејќи сите го сакаме тоа, друга тема за истражување, и напиша на Јелена една обожавателка.

https://www.instagram.com/p/CUMxAGoDHMa/?utm_source=ig_embed&ig_rid=2491ab96-b0da-4d53-a444-5fb218f1c221

Следуваше изненадувачки одговор.

Мило ми е што учиме заедно! Одамна користам етерични масла, а не парфеми, но ова е одлично прашање – одговори Јелена Ѓоковиќ.

Сепак, треба да знаете дека овие масла не треба да се користат директно на кожата, туку есенцијата да се раствори во некој „носач“ како кокосово или масло од јојоба. Но „заобиколете“ ги маслата од рузмарин и маточина во широк лак, бидејќи тие можат да предизвикаат непријатни реакции, особено на чувствителна кожа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!