Вие имате прво да ја знаете вистината

Најбогатото куче на светот ја „продаде“ својата вила за 31,75 милиони долари: Има приватен авион и свој готвач (видео)

Гинтер, така во серијата Пријатели се викаше неодамна починатиот Џејмс Мајкл Тајлер кој го отелотвори познато лице од кафулето Central Perk. Смртоносно вљубена во Рејчел која не го знае тоа. До самиот крај на серијата.

Тој Гинтер, иако глумеше во Пријатели, беше со милји далеку од богатството во кое уживаше Гунтер Шести. Што е, на некој начин, дел од аристократијата. Германски овчар, шести по ред, со богатство од приближно половина милијарда долари.

Ова ѝ дава на фразата кучешки живот сосема ново значење.

https://twitter.com/AP_Oddities/status/1461021876478746630?s=20

Гунтер, Шести, одлучи да ја продаде вилата во Мајами. Тоа не е било која вила, предокот на Гинтер ја купил од Мадона за 7,5 милиони долари пред две децении. Сегашниот наследник, според лондонски The Times, уживал да спие во поранешната спална соба на Мадона. А вилата, изградена во тоскански стил, има поглед на океанот.

Одлуката за продажба беше разумна бидејќи цените на недвижностите вртоглаво пораснаа, па Гунтер Шести добил 31,75 милиони долари за вилата. Добра работа во Мајами. А Гунтер има повеќе недвижен имот, па не мора да се грижи дали ќе остане без покрив над главата.

Така е финансиски зајакнат неговиот фонд, кој беше лансиран во 1992 година, во времето на Гинтер Трети. Неговата сопственичка, германската грофица Карлота Либенштајн , потоа умрела и го оставила имотот на нејзиното омилено живо суштество, кучето. Така се создаде линија на наследници која стигна до Гинтер Шести.

Тој, пренесува Тајмс, патува низ светот со приватен авион и секако има свој готвач кој се грижи да јаде само одбрани деликатеси. Појадок – зготвени најдобрите парчиња месо.

Карла Ричители е една од директорките на фондацијата Гинтер. Таа е пред се задолжена за проблемот со недвижностите, а фондацијата меѓу другото поседува и машки фудбалски клуб и женски пливачки тим. Г-ѓа Ричители, која живее во Тоскана, наведува дека на Гунтер Шести не му е така лесно. Кога тој ќе дојде кај неа или таа кај него, богатото куче е во сериозна неволја – како да се справи со нејзините шест мачки. Тој е наследник, но таа е управител.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!