Вие имате прво да ја знаете вистината

Сузана Манчиќ ја шокираше јавноста, призна работи што ниту една жена не би го направила

Познатата Лото девојка и ѕвезда на стара Југославија, Сузана Манчиќ, истакна дека никогаш не се сомневала во себе, како и дека никогаш не го проверувала својот партнер.

Никогаш не ги проверувајте пораките на партнерот, џебовите или било што друго. Едноставно, секогаш ќе најдете нешто што нема да ви се допадне. Животот е толку краток, а љубовта трае толку кратко, немојте да го огорчувате од почеток. Ако не го почитувате партнерот, не се почитувате ниту себеси и на некој начин се омаловажувате. Никогаш не би простила лага. Ако се согласувате, не сте во неволја.

И мене ме фатија како лажам и тогаш сфатив дека ако не лажам, ако секогаш ја кажувам вистината, никогаш нема да бидам во неволја. Секогаш е полесно кога сите карти се отворени, полесно е да се справиш со тоа – вели Сузана во утринската програма на Телевизија Курир и ги шокираше сите.

Сузана цело лето го поминала со сопругот во Грција, а како што открила, успеала да се соедини во Белград само две недели.

Веќе планирам утре да заминам во Грција, бидејќи во понеделник ми е роденден, а мојот сопруг таму ми подготвува изненадување, вели Сузана.

Кај мене нема запршка, не готвам зелка, немам ни сарма. Јадам сарма дома, кисела зелка во кафана. Но, сакам да изгледам убаво, претпоставувам дека тоа е самопочит. Готвам и перам садови, но секогаш сакам да изгледам убаво, вели Сузана Манчиќ.

Медиумите денес и медиумите некогаш беа многу различни, призна Сузана Манчиќ.

Работев на многу големи формати на Белградската телевизија, пред да дојде до нарушување на приватноста, консултации со нумеролози, астролози. Имаше многу малку скандали, конфликти меѓу популарни личности, таков живот се водеа и такви беа нашите медиуми. Кога бев во процес на развод, тогаш ми се јавија од Сабор и не ви се верува колку внимателно ме прашаа дали е тоа вистина. Им потврдив и ги замолив да не коментираат и не коментираа. Тоа денес е незамисливо.

Дваесет пати сум се разведувала досега, измислувам вести и денес е така. Ако немаш новости, измислуваш. Има сајтови кои постојано не прогласуваат за мртви. Целосно безмилосно и никој ништо не одговара. Тоа е разликата помеѓу ова време и она кога јас водев, изјави Сузана Манчиќ.

Ја следам нумерологијата за забава. Мислам дека ние сме дел од космосот и дека веројатно е важно како се поставени ѕвездите во тој момент, но тоа е еден мал дел. Има гени, воспитување, образование, сакам да слушам што велат ѕвездите, но живеам сама. И мислам дека ако премногу се потпирам на тоа, ми ја нарушува аурата и ми пречи на нормалното расудување, искрено изјави Сузана.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!