Вие имате прво да ја знаете вистината

Многумина ги сакаат неговите песни, но дали знаете кое е вистинското име на Тони Цетински ?

Пејачот Тони Цетински важи за еден од омилените поп изведувачи на нашите простори.

Неговите песни многумина ги обожаваат и сакаат, а во јавноста тој се трудеше да се појавува само кога зборува за работата, а ретко зборува за неговиот приватниот живот.

https://www.instagram.com/p/CPxaaUNjYuC/?utm_source=ig_web_copy_link

Така, дури и некои од неговите најверни обожаватели можеби не ни знаат како е неговото вистинско име.

Имено, вистинското име на пејачот е Ентони Цетински, а Тони е само неговиот прекар.

https://www.instagram.com/p/CJ-pvEWhXRE/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!