Вие имате прво да ја знаете вистината

Нејзиниот говор во Собранието на Србија го освои регионот, а нејзиниот изглед возбудувачки ! (фото)

Младата пратеничка на Социјалистичката партија на Србија, Дубравка Краљ, важи за една од најубавите дами на српската политичка сцена, а нејзината последна фотографија, навидум сосема „обична“, но доволна за сета нејзина природна убавина да биде акцентирана, секако и нејзината харизма и скромност, и да сјае во вистинска светлина.

Убавата пратеничка решила да ги оттргне мислите од политичките настани и честите седници во Собранието, па решила убавиот ден да го искористи и да излезе со пријателите и да ужива во ноемвриските сончеви зраци, а никој не останал рамнодушен на нејзиниот изглед, дотерана со природен изглед и тоа што нема проблем да се покаже во јавност со минимум шминка и во поопуштено издание.

Имаше насмевка на лицето и беше невозможно да не се забележи дека зрачи со позитивна енергија и одлично расположение, па соодветно доби безброј воодушевени комплименти.

Драга Дубравка, добрината извира од твојот карактер. Во твоето знаење и елоквентност се уверивме гледајќи те во Собранието.

Убава си.

Неверојатна убавина.

Уживајте во викендот.

Ова се само дел од безбројните комплименти упатени во коментарите на профилот на Дубравка.

Инаку, Дубравка со својот говор во Собранието успеа да засени се во политичкиот свет, па набрзо стана вирален на социјалните мрежи и наиде на голем одзив и позитивни реакции.

Непочитувањето на законот мора да биде со казна, а не пат до удобен живот, беше нејзината изјава со која докажа дека веќе има храброст да го искаже својот став, а очигледно ја има огромната поддршка од нејзината партија и од народот во соседна Србија.

https://www.instagram.com/p/CVAilTAscnx/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!