Вие имате прво да ја знаете вистината

Оваа русинка е вистински сон за секое машко! На Инстаграм не можете да видете нешто по возбудливо, таа е прекрасна (фото)

Каролина Севастјанова дефинитивно остава без здив !

Гимнастичарката која доаѓа од Русија во својата кариера може да се пофали со неколку големи успеси како што се: освојување на олимписките натпреварувања за млади во 2010 година гимнастика, но две години подоцна го освои поединечното злато на Европското првенство, како и златниот медал во финалето на Светското првенство, а потоа успеа да стигне и до најважниот медал во нејзиниот животот.

Таа успеа да постане олимписка шампионка во Лондон, а со неа под знамето на Русија беа и Улијана Донскова, Анастасија Близњук, Алина Макаренко, Анастасија Назаренко и Ксенија Дудкин.

Таа уште тогаш го привлече вниманието со нејзините одлични резултати, но секако и со својата убавина, па на голема анкета во која учествуваа 17.200 љубители на спортот, таа беше прогласена за најубава олимпијка од поранешната територија на СССР.

Но, по тие Олимписки игри, тогаш 17-годишната Севастијанова реши да го напушти спортот, решавајќи да се посвети на студирањето и телевизиската кариера.

Но освен студирањето и теливизиската кариера таа успешно се носи со предизвикот на социјалните мрежи, па така таа на Инстаграм е вистинска ѕвезда, со многу следбеници и секогаш фотографии кој оставаат без здив.

Нејзините фотографии секогаш имаат многу коментари и пофалби од својте следбеници.

https://www.instagram.com/p/CVkv9Pch_g3/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CUFpvRCoZVP/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CVXrzh8hbqX/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!