Вие имате прво да ја знаете вистината

Кралицата Елизабета присуствуваше на крштевањето на нејзините правнуци

Кралицата Елизабета Втора, присуствуваше на крштевањето на нејзините двајца правнуци во неделата, ова е нејзино второ појавување за помалку од една недела по неколку откажани настани во текот на изминатиот месец поради здравствени причини.

Крштевањето се одржа во капелата на сите светци во Виндзор, југозападно од Лондон.

Тоа се случи неколку дена откако таа одржа состанок кај највисокиот британски воен офицер во средата, прво јавно појавување по неколку недели по серијата здравствени проблеми.

Кралицата не присуствуваше на годишниот настан за Денот на сеќавањето во неделата во чест на загинатите во британската војна минатиот викенд, поради повреда на грбот. Тоа беше последен во низата настани што мораше да ги пропушти поради здравствени причини.

Таа најпрво се повлече од планираното дводневно патување во Северна Ирска минатиот месец, откако и беше кажано дека и било советувано да се одмори поради здравствените причини.

Но, во рок од 24 часа, кралските службеници беа принудени да го потврдат медиумскиот напис дека таа ја поминала ноќта во приватна болница во центарот на Лондон по медицинските тестови.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!