Вие имате прво да ја знаете вистината

Зошто огнените хороскопски знаци се најголемите потикнувачи на вакцинацијата !?

Како делуваат хороскопските знаци на вакцинацијата ? Погледнете ги наодите од студијата спроведена од Одделот за здравство на округот Солт Лејк, во сојузната Американска држава, Јута.

Врз основа на датумот на раѓање на вакцинираните граѓани, научниците откриле дека предничат Лавовите и Водолиите, со завидни 70 отсто односно 67 отсто од вакцинираните граѓани. По нив следуваат Овенот и Стрелецот со 59 отсто, потоа Ракот (58 отсто), Бикот (56 отсто), Близнаците (55 отсто) и Вагата (54 отсто). На крајот се Рибите и Јарецот (51 отсто), Девицата (50 отсто) и Шкорпијата (46 отсто).

Зошто одредени знаци се повеќе склони кон вакцинација ? Едно од можните објаснувања е е дека вакцинацијата може да ги навлече нервите со огнени знаци, но уште потешко им е да чекаат и да „бркаат“ потврди кои дозволуваат влез само на вакцинираните (на пример, кафулињата).

Истото објаснување важи и за Водолијата, но не и за Близнаците, кои се седми на скалата. Сакаат и да излегуваат и да се дружат, но за тоа не им треба вакцина. Овие велемајстори на импровизација и снаодливост успеваат да добијат и потврди или право да влезат во одредени институции на различни начини. Осмото место им припаѓа на Вагите, за што е виновна нивната неодлучност и тромавост.

Како знак што најсилно ја поттикнува негативната пропаганда, во овој случај за наводните големи опасности од вакцинацијата наспроти безопасниот вирус се Рибите. Некој сигурно ќе биде изненаден од слабата поставеност на одговорните Девици и Јарци, но тие се карактеризираат со лесно навикнување на изолација. Можно е голем дел од припадниците на овие знаци да немале волја да одат на вакцинација, бидејќи излегувањето и дружењето во живо за нив не е пресудно. Скорпијата е сосема логична на крајот како најпркосен и најсигурен во својата моќ на самолекување.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!