Вие имате прво да ја знаете вистината

Поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц стана татко за прв пат во животот

Лидерот на Австриската народна партија (ОВП) и поранешен канцелар, Себастијан Курц, во саботата наутро за прв пат во неговиот живот стана татко. Неговата поубава половина, Сузан роди син во раните утрински часови, се вели во писменото соопштение. Името на детето засега нема да се сподели со јавноста.

Пресреќни сме и многу благодарни! Сузан и нашето бебе се добро и се радуваме на прекрасна заедничка среќа и нашата прва божиќна тројка – напиша Курц на својот официјален фејзбук профил.

Курц во моментов е претседател на пратеничката група на ОВП во парламентот, откако поднесе оставка од лидерското место во владата откако Обвинителството за економски криминал и корупција покрена истрага против него.

https://www.facebook.com/sebastiankurz.at/posts/4529297587161879

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!