Вие имате прво да ја знаете вистината

Беше девојка на Тоше, по неговата смрт не излегуваше од станот, пет години по трагедијата се смени нејзиниот живот, еве со што се бави и како денес изгледа

Андријана Будимир беше долгогодишна девојка и голема љубов на Тоше Проески, кој го загуби животот во страшна сообраќајна несреќа.

Тоше Проески го загуби животот на 26-годишна возраст, во сообраќајна несреќа на автопатот во Загреб.

Во времето на големата трагедија, која го потресе целиот Балкан, но и пошироко, Андријана му беше девојка на Тоше, пишува порталот Нај жена.рс

https://www.facebook.com/689635947802873/photos/a.689789117787556/689790274454107/?type=3

Познатата ракометарка собра сили и полека го продолжи животот, се омажи и роди син.

Адријана тешко го поднесуваше тоа, а после се, се повлече од јавноста. Меѓутоа, во 2013 година, 5 години по трагедијата, ракометарката се омажи за угостител од Скопје, со кој има двегодишен син.

Иако се откажа од ракометот, во еден момент таа му се врати на овој спорт во Македонија. Оваа одлука ракометниот сојуз ја донесе едногласно, а Андријана сега тоа гордо ја истакнува, пишува порталот.

Како што истакнуваат македонските медиуми, таа влезе во историјата, пишува овој портал и додава дека на минатите локални избори во Македонија таа беше на листата на владејачката македонска партија во главниот град Скопје.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!