Вие имате прво да ја знаете вистината

Драма во Јувентус: На славниот итакјански клуб му се заканува казна со играње во Серија Б !

Италијанското здружение за заштита на правата на потрошувачите објави дека фудбалскиот клуб Јувентус би можел да испадне во Серија Б.

Во соопштението се наведува дека би им било одземено последното скудето, а сето тоа поради малверзации поврзани со сума околу 50 милиони евра.

Здружението е поврзано со Олимписката федерација на Италија и нејзиниот претседател Марко Дончели.

А познато од предходно е дека Доначели веќе го критикуваше славниот италијански клуб за одредени малверзации при нивните трансфери.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!