Вие имате прво да ја знаете вистината

Извршниот директор на Твитер си поднесе оставка. Акциите на компанијата во пораст!

Извршниот директор на социјалната мрежа Твитер, Џек Дорси денеска поднесе оставка, а акциите на Твитер оттогаш пораснаа за повеќе од 10 отсто.

Него ќе го наследи Параг Агравал, кој моментално е на позицијата главен директор за технологија на социјалната мрежа Твитер.

Неговата работа во изминатите 10 години беше трансформативна. Длабоко сум благодарен за неговата вештина, срце и душа. Неговото време да води со компанијата е сега, изјави извршниот директор во заминување, Дорси.

Акциите на Твитер скокнаа за цели 10 отсто по објавувањето на веста. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!