Вие имате прво да ја знаете вистината

Како изгледала Џенифер Лопез на почетокот на кариерата (фото)

На социјалните мрежи се појави фотографија од Џенифер Лопез од почетокот на нејзината кариера. Џенифер, инаку, го привлекува вниманието на медиумите поради бурниот љубовен живот, но и оваа објава не остана незабележана.

Планенарно-популарната актерка, пејачка, танчерка и филантроп, познатата Џенифер Лопез често е во центарот на вниманието на медиумите поради турбулентниот љубовен живот, бројните вереници, сопрузи, а сега и поради големата обновена љубов со Бен Афлек.

https://www.instagram.com/p/CVTWgVeFFHO/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c569e7cd-e97f-42c1-a339-f9f735574ff3

Бен Афлек и Џенифер Лопез беа во љубовна врска помеѓу 2002 и 2004 година, а во тој период пејачката и актерот беа свршени и тоа беше зачинето со дијамантски прстен вреден неверојатни 2,5 милиони долари. Љубовта пукна непосредно пред планираната венчавка, за оваа година да се обнови.

Во текот на годината, Лопез доби две номинации за Греми, две номинации за латино Греми и три американски музички награди. Се проценува дека до денес има продадено 55 милиони плочи ширум светот. Билборд ја рангираше како 27-ми најуспешен изведувач во текот на 2000-тите. Тој е еден од членовите на жирито на шоуто Американски идол. Нејзиниот личен живот и љубовните романси го привлекоа вниманието на публиката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!