Вие имате прво да ја знаете вистината

Која е 44 години помладата девојка на Мик Џегер која му роди дете? (фото)

Мелани Хемрик (34) е во врска со Мик Џегер (78) од 2014 година, а две години подоцна се најде во центарот на вниманието кога стана мајка на неговото осмо дете, синот Деверо.

Откако нивната врска стана јавна, парот често е виден на приватни излегувања, но и на деловни настани. Иако нејзиното име се појавува на насловните страници главно поради романсата со пејачот на Ролинг Стоунс, и самата Мелани има интересни таленти.

Мелани паузираше со својата танцова кариера додека беше бремена со детето на Мик, но заработуваше за живот со тоа што беше балерина, дури и танцуваше за американскиот балетски театар. Почнала да танцува кога имала само три години, а првиот договор со АБТ го добила на 17 години. Таа се пензионираше во 2019 година, по 15 години, и се фокусираше на тоа да биде мајка.

https://www.instagram.com/p/CUeHLevMv8k/?utm_source=ig_embed&ig_rid=e027a4be-7d06-4eeb-8af4-7fa710811005

Пред да го запознае Мик, Мелани беше свршена со колегата танчер, Хозе Карен. Меѓутоа, кога ја прифатил работата да го води балетот Сан Хозе во 2013 година, врската била прекината по шест години.

Американскиот балетски театар беше на турнеја во Токио во исто време со Ролинг Стоунс во февруари 2014 година. Мик ја забележа Мелани како се дружи со нејзините пријатели зад сцената.

Ја поканил на вечера, по што почнале да поминуваат повеќе време заедно. За жал, долгогодишната девојка на Мик, Ловрен Скот, почина во март истата година, но до јуни Мелани и фронтменот на Ролинг Стоунс имале се почести средби.

https://www.instagram.com/p/COqhIkaHcsq/?utm_source=ig_embed&ig_rid=300928c2-9198-40f4-9330-622a633c02ca

Да се ​​биде со Мик Џегер има свои предности – музичарот и купил куќа за 7 милиони долари, во Њујорк, во октомври 2016 година.

Мелани е родена во Вилијамсбург, Вирџинија, а почнала да танцува во Школата за изведувачки уметности во Источна Вирџинија. Потоа продолжила да тренира во Вашингтон на балетската академија Киров.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!