Вие имате прво да ја знаете вистината

Лудница, фудбалерот од Словенија го тепал својот голман додека траел натпреварот, а неговото паѓање стана хит на интернет (видео)

Натпреварот меѓу Кристијансунд и Викинг беше дерби коло во Норвешка, но ниту најголемите фудбалски фанови не го очекуваа ова.

Гостинскиот тим дојде до победата (2:3) во третата минута од продолжението, а имаше голема тензија на натпреварот.

Словенечкиот фудбалер Давид Брекало (22) кој настапува за Викинзите се обиде физички да се пресмета со Патрик Гунарсон (21), голманот на неговиот тим.

Два пати го оттурна, а потоа судијата му покажа црвен картон.

Но, на видеото кое веќе стана хит на социјалните мрежи се гледа дека голманот од Исланд симулирал пад, што е само по себе е многу комично.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!