Вие имате прво да ја знаете вистината

Наследникот доби име: Синот на Себастијан Курц ќе се вика Константин

Девојката на поранешниот австриски канцеларка се породи пред два дена, а таа убава вест среќниот татко ја објави на социјалните мрежи.

Денеска ја објави и првата слика на која се гледаат рацете на родителите и малата рака на нивното бебе.

Инаку, Себастијан Курц е познат како личност која не сака да открива многу од приватниот живот во јавноста.

https://www.facebook.com/sebastiankurz.at/posts/4532771690147802

Сепак, тој решил да ја сподели информацијата за името на детето.

Многу, многу благодарам на сите за убавите желби по повод раѓањето на нашиот син Константин. Многу сме среќни и уживаме во времето како нова тројка, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!