Вие имате прво да ја знаете вистината

Страшно невреме во Истанбул: Најмалку четири лица се починати а над 19 повредени (видео)

Поради неповолните временски услови во Истанбул, Турција, животот го загубија најмалку четири лица, а 19 се повредени.

Канцеларијата на гувернерот во Истанбул, повикувајќи се на податоци од Канцеларијата за вонредни ситуации (АФАД), соопшти дека загинале четири лица, помеѓу кои има и еден странски државјанин.

Во извештајот од АФАД се наведува дека се повредени најмалку 19 лица, од кои тројца се со тешки повреди. Тие исто така насочија дека надлежните служби вредно и макотрпнио работат на терен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!