Вие имате прво да ја знаете вистината

ТРАГЕДИЈА! Почина млад грчки кошаркар, го сметаа за голем талент

Младиот грчки кошаркар Томас Кацаунис почина на 21-годишна возраст по тешка борба со ракот.

Катакаунис играше на центарската позиција. Во својата кариера настапуваше за Аида Евосма, Лефкада и Херкулес.

Имаше одлични физички пропозиции за својата позиција, беше висок 2,25.

Го сметаа за голем талент на грчката кошарка.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!