Вие имате прво да ја знаете вистината

Зачекорете во раскошната вила на Новак Ѓоковиќ во Марбела (фото)

Кога ќе му дозволат обврските и натпреварите, Новак Ѓоковиќ одмара често со семејството во вилата што ја купи пред извесно време, а се наоѓа во Марбела на Коста Дел Сол.

Според локалните медиуми, Ѓоковиќ ја купил оваа прекрасна вила за 10 милиони евра. Тој решил да се пресели таму со сопругата Јелена бидејќи и двајцата сметаат дека Марбела е добро место за растење на нивните деца.

Вилата на Новак е опкружена со природа и планини, а терасата нуди спектакуларен поглед на морето. Има девет спални соби и осум бањи, надворешен и внатрешен базен и посебни делови за рекреација како и гостински дел.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!