Вие имате прво да ја знаете вистината

Џорџ Клуни се присети на немил настан од неговиот живот: На луѓето им е побитен фејзбукот од човечки живот!

Познатиот актер неодамна се потсети на еден немил настан на кој тој за малку ќе го изгубил својот живот.

Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во 2018 година кога автомобил удри во неговиот мотор. Актерот заврши во болница, а пред извесно време раскажа како сето тоа се случило и што му се вртело низ глава во тој момент.

Она што му пречело е што околу него во тој момент се собрале бројни луѓе кои го снимале и фотографирале додека лежел повреден на земјата.

Доколку сте јавна личност, она што го сфаќате додека лежите на земја и мислите дека ова се последните минути од вашиот живот, е дека за некои луѓе секогаш ќе бидете по забавни за да ве објават нивниот Фејсбук. Јас сум позитивен лик, но од тоа извлеков заклучок дека сум само забавен за нив. Сакате да го фатите секој од нив и да ги истепате – изјавил Клуни бидејќи никој од насобраната маса на луѓе не се обидела да му помогне туку сите го фотографирале и објавувале на социјалните мрежи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!