Вие имате прво да ја знаете вистината

Драма во Сибир, пијан маж жив го закопал својот татко, старецот “умирал” најмалку три часа

Жител на село во близина на Омск, на југозапад од Сибир, е обвинет дека прво го претепал својот татко со чекан, а потоа жив го закопал во дворот на куќата, соопшти регионалното обвинителство.

Полицијата утврдила дека 55-годишниот маж се напил и се скарал со својот 78-годишен татко, со кој живеел во иста куќа, пренесува РИА Новости.

Расправијата прераснала во сериозен конфликт и пријавениот со чекан неколку пати го удрил татко му по главата.

Откако сфатил дека татко му не е мртов, го завиткал во ќебе кое го врзал со јаже и го закопал во дворот.

Обдукцијата покажала дека несреќниот старец умирал најмалку три часа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!