Вие имате прво да ја знаете вистината

Меси остана во сенка, Аргентинецот дојде во Париз со својата сопруга, сите беа воодушевени од нејзината убавина (видео)

Во Париз вчера се одджа свечената церемонија за доделување на наградата за најдобар фудбалер во светот во избор на Франс Фудбал.

Некои од главните кандидати се појавија на црвениот тепих, а најголемо внимание привлече фудбалерот на Пари Сен Жермен, Лионел Меси, кој по седми пат ја освои златната топка.

Меси на церемонијата се појави во друштво на сопругата Антонела Рокузо и неговите синови.

Ретко кој може да го остави Меси во сенка, но неговата сопруга успеа тоа да направи.

Антонела изгледаше импресивно и целосно го засени Меси.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!