Вие имате прво да ја знаете вистината

Никола Јокиќ повторно го привлече вниманието на сите: Среде Мајами се слушаше химната на Србија (видео)

Никола Јокиќ беше еден од хероите во победата на неговата екипа Денвер над секогаш незгодните, Мајами, на гости во Флорида со резлутат од 120:111. Српскиот репрезентативен центар постигна 24 поени, и донесе голем придонес во првата победа на Денвер по серијата порази во предходните натпревари.

По натпреварот имаше општо славје во Мајами. Минато-годишниот најдобар играч во најелитната кошаркарска лига, Јокиќ уживаше во дружењето со неговите пријатели и браќа, а она што ги воодушеви сите е моментот кога Никола се одлучи да ја запее химната на Србија, Божја правда.

Како тоа изгледало можете да видите во видеото.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!