Вие имате прво да ја знаете вистината

Запознајте го човекот кој на 82 години соборува рекорди во скок со стап (видео)

Дон Исет од Тексас, се прослави по рекордите во скок со стап во деветтата деценија од животот, односно на 82-годишна возраст.

Имено, тој го сака спортот уште од малди години, од средно училиште, но сега тврди дека има повеќе сила иако е неколку децении постар.

Кога тој наполни 66 години, се вратил на својата омилена дисциплина од атлетиката – скок со стап.

Успеа да собори многу рекорди, па стана најдобар во својата земја во скок со стап.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!