Month: м.г

Истакнат Германски епидемиолог тврди: Новиот вид на Ковид-19, Омикрон можеби е божиќен подарок што ќе го забрза крајот на пандемијата

Новиот вид на Ковид-19 вирусот, Омикрон може да се покаже како божиќен подарок, под услов да предизвикува поблага клиничка слика, тврди германскиот .... 

Видео кое ја покажува сплотеноста на Турција кога е во невоља! Погледнете како возачите на автобуси ги заштитија мотоциклистите од силниот ветер на мостот

Еден од најголемите градови во Европа, Истанбул вчера го зафати ужасно невреме. Во невремето кое зафати и други региони животот го .... 

Дарко Шариќ ги замоли судиите: Проследете го транскриптот од разговорот помеѓу мене и Небојша Јоксовиќ, а потоа донесете одлука

Денеска заврши седницата пред Апелацискиот суд во Белград, на која се расправаше за првостепената пресуда на Специјалниот суд и поднесените ....