Month: м.г

Египет како во време на фараоните, добива нов главен град во пустината: Претседателот нареди да почне преселбата (фото/видео)

Египетскиот претседател, Абдел Фатах ел Сиси и нареди на својата администрација да започне со преместување на канцелариите во новиот административен .... 

Пријателот на Заев, Бојко Борисов убедливо води на анкетите, Каракачанов тоне како Титаник со рејтинг од еден отсто

Во недела во Бугарија се одржуваат третите по ред парламентарни избори оваа година, како и првиот круг на претседателските избори.…

По пет години шампионот на НБА го прекина бојкотот на Белата куќа: Долга традиција која беше замрзната поради Доналд Трамп

Кошаркарите на Милвоки Бакс, актуелни шампиони во НБА лигата ја посетија Белата куќа. Таму беа примени од актуелниот американски претседател ....