Вие имате прво да ја знаете вистината
Месечни архиви

December 2021

„ЌЕ ОБИДАМ ДА ЈА УБИјАМ КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА“ Се појави видео од тинејџерот со самострел кој упадна…

Џасвант им го испрати видеото на пријателите преку Снепчет во 8.06 часот на Божиќ наутро, 24 минути пред да биде уапсен. Британски Сан објави видео на кое маж со самострел се заканува дека ќе ја „убие кралицата, пренесува Јутарњи лист.

Бугарските “певици” работат турбо за Нова Година: Ова се новите “чалга”…

Софија Маринова и Вања имаат заедничка песна Психијатар, Преслава е подготвена со нова песна. Алиша во дует со нов партнер, тоа се новите предновогодишни хитови на филк сцената во Бугарија. Ново неочекувано поп-фолк дуо се најде на

Милијарди луѓе во светот ја прославуваат втората Нова година со рестрикции и заклучувања за кОВИД

Милијарди луѓе ширум светот ќе ја прослават 2022 година, втората Нова година , обележана со ограничувања поради коронавирусот. Ќе бидат потребни 26 часа помеѓу 10 часот наутро во петок и 12 часот наутро во сабота за да заѕвони целиот свет

Најопасната улица во Европа, поради стрмнината ги врзуваат автомобилите за уличните светилки

Поради својата удолнина, улицата Вале во Бристол е една од најстрмните улици во Европа. Еден од најголемите зафати беше преселбата. Комбето мораше да се вози покрај патот, вели жител на улица која многумина ја сметаат за една од

ДРАМА НА ЛЕТот Над Атлантикот, дознала дека позитивна на ковид и се забарикадирала во тоалетот на…

Една Американка изјавила дека се заклучила во кабината на авионот пет часа откако нејзиниот тест за коронавирус се покажал позитивен на летот од Чикаго до Исланд, пренесува Гардијан. Мариса Фотиео , наставничка од Мичиген, рече дека

Ердоган го кажа тоа што сите го мислат: меѓународниот поредок воспоставен по Втората светска Војна е…

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган рече дека земјата сигурно се движи кон постигнување на зацртаните цели за изградба на голема и силна Турција која ќе биде меѓу десетте најсилни економии во светот и дека е подготвена да

Скопјанецот Џони Штулиќ како Дедо Мраз: Ги почасти своите фанови со двоен албум (аудио)

Легендарниот фронтмен на групата „Азра“ Бранимир Џони Штулиќ објави двоен албум на својот канал на Јутјуб и ги изненади обожавателите ширум регионот за новогодишните празници. Албумот Сплет ги содржи неговите нови и стари песни од Азра:

НАСТАВНИЧКА се запозна со МАЛОЛЕТНИк НА Бизарен начин, ПА ЗАВРШИјА ВО КРЕВЕТ: И се заканува…

Брисел Хој (22) од Ајова, која тренира одбојкарски тим, е обвинета дека имала интимна врска со ученик (17), поради што и се заканува затворска казна од 20 години. Двајцата се запознале на бизарен начин, така што во една прилика, во

Имам во главата четири кандидати: Се повлекувам, можеби се зажелив да бидам обичен човек, Вучиќ со…

Десет години сум на чело на партијата, а до мај ќе бидам таму. Мислам дека е доволно, во главата веќе имам четири кандидати за наследник, вели претседателот на Србија, Александар Вучиќ . Време е за нови луѓе, 10 години сум на нејзиното

Ѓоковиќ доживеа големо понижување: Дали е можно ова да му го направиле на најдобриот светски…

Атлетичарката од Јамајка Елејн Томпсон-Ера и полскиот фудбалер Роберт Левандовски се најдобри спортисти за 2021 година, беше одлучено во Меѓународната асоцијација на спортски новинари (AIPS) врз основа на гласови од дури 114 земји. Инаку,