Вие имате прво да ја знаете вистината

Чанта изработена од целосно злато која речиси е невозможно да ја носите продадена за милион долари! (фото)

Креаторката Деби Вингам (36), создаде чанта направена од чисто злато, а јавноста полуде ширум светот од овој дизајн. Чантата е продадена речиси веднаш, за неверојатни милион долари.

Дизајнерката на луксузни парчиња реши да создаде прилично необична чанта, инспирирана од познатиот модел на биркин од луксузниот бренд Хермес. Чантата е изработена од злато и е изработена со 3D принтер.

Оваа чанта, која официјално се нарекува „The Drip Bag“ е излеана во 18-каратно злато и тежи повеќе од 15 килограми.

Оттука и прашањето колку всушност може да послужи за некоја цел. Напротив, тоа ќе биде екстраваганција и веројатно ќе биде украс во куќата на непознат богат купувач од Абу Даби.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!