Вие имате прво да ја знаете вистината

Чедомир Јовановиќ вистински романтичар: Каква ли само љубовна порака и напиша на својата сопруга (фото)

Белград, лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ – Чеда, кој последниве неколку недели повторно е во центарот на вниманието на јавноста, денеска на својот Фејсбук профил и остави романтична љубовна порака на својата сопруга Јелена.

Бидејќи сè уште сум заљубен во тебе, сакам да те гледам како танцуваш повторно и повторно и… – ѝ напишал на англиски јазик, велејќи дека со оглед на тоа што е сè уште заљубен во неа, сака повторно да ја гледа како танцува, повторно и повторно.

https://www.facebook.com/cedomir.jovanovic/posts/457747472386107

Јовановиќ во претходните неколку недели повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста поради инцидентот со скршениот автомобил, а потоа проговори за славата што ја слави дома во чест на празникот.

https://www.facebook.com/cedomir.jovanovic/posts/451187596375428

Но тој исто така на својот профил објави и емотивна објава со која се испрати со својот политички колега, Милутин Мркоњиќ – Мрка.

https://www.facebook.com/cedomir.jovanovic/posts/456540889173432

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!