Вие имате прво да ја знаете вистината

Ќерката наследничка на најголемата модна империја е пример дека за добриот стил не мора да чини многу (фото)

Марта Ортега, наследничката на најголемата модна империја, е фотографирана за време на коњски трки во интересна облека, во која доминира капут во кафеава боја со интересни детали.

Марта Ортега важи за една од најстилизираните жени која се води по слоганот што помалку тоа повеќе. Деновиве таа и нејзиното семејство беа забележани на меѓународниот турнир во трки на коњи во Мадрид на кој учествуваа исто така коњи од нејзиниот семеен имот.

Наследничката на големата империја Inditex, која ги поседува модните брендови Zara, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Oysho, Zara Home и Uterqüe, често може да се види во комбинации создадени од високи брендови потпишани од нејзиниот татко, но секако и скапи парчиња со многу значајни дизајнерски потпис, што беше случај и овој пат.

Со пристигнувајќи на трибините, 37-годишната Шпанка го привлече вниманието на сите, во стајлингот на кој доминираше ефектниот капут со потписот од модната куќа Валентино.

Елегантната нота на овие две парчиња ја омекнаа трендовските панталони во маслинесто зелена боја и персонализираните патики Waffle One со потпис на брендот Nike.

Кога станува збор за стилот на Марта, нејзината деловна определба во светот на модата во најпознатиот high-street бренд Зара ни кажува многу.

Иако има ретки фотографии и јавни настапи кои ја покажуваат разликата помеѓу деловниот и приватниот стајлинг, најчесто има парчиња од колекциите на Зара кои таа сака да ги комбинира со дизајнерски парчиња.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!