Вие имате прво да ја знаете вистината

Официјалниот фотограф на Балашевиќ објави досега невидени фотографии од легендата

Поминаа речиси десет месеци од смртта на Ѓорѓе Балашевиќ , а неговите најголеми обожаватели секојдневно се дружат во Фејсбук групата Ѓотови, која собира повеќе од 55 илјади луѓе.

Петар Киршнер Џуниор од неодамна е активен во групата, и тој објави околу 70 фотографии од концерти и дружење со легендарниот кантавтор. Јавноста никогаш немала прилика да види некои од нив.

Тоа што отсекогаш ми беше фасцинантно е што секој концерт беше тотално различен, особено Календарот од моето детство, па на секој настап тој го кажуваше истото сосема различно и секој пат беше исто напнато и интересно.

Овие концерти можеа да траат и до 4 часа, тој не мрдаше од сцената, зборуваше, пееше и уживаше. Во една прилика, мислам дека беше во Копривница, една жена од првиот ред сакаше да оди во тоалет, ја прекина приказната и беше толку налутен (се разбира на негов начин) што госпоѓата многу брзо се врати во своето место, изјави фотографот за Index.hr

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!