Вие имате прво да ја знаете вистината

Ова е новата девојка која е Мис на Америка (фото)

Ел Смит, Мис Кентаки, беше крунисана за Мис на Соединетите Американски Држави. Ел има 23 години и е новинар од Кентаки. Изборот за Мис на САД се одржа во склоп на одмаралиштето во казино Ривер Спирит во Тулса, Оклахома.

Круната ѝ ја врачи минатогодишната победничка на Мис, Асија Бранч. Ел ќе се натпреварува на изборот за Мис Универзум во Израел на 12 декември. 

https://www.instagram.com/p/CW5yuzigQ6x/?utm_source=ig_web_copy_link

Додека одговараше на прашањата, Ел откри дека нејзината најважна основна вредност е искреноста. Таа зборуваше и за одржливоста и охрабрувањето на компаниите да бидат посвесни за животната средина и чиста околина. 

Мораме да го гледаме тоа на макро и микро ниво. Така, на макро ниво, компаниите мора да се префрлат на зелена енергија и мислам дека тоа е нешто за што сите ќе се согласиме. На микро ниво, сите знаеме како да се намали отпадот, повторно да се користи и да се рециклира. Тоа е она што можеме да го имплементираме во секојдневниот живот, изјави Ел Смит. 

https://www.instagram.com/p/CWmQJGtAWCl/?utm_source=ig_web_copy_link

Ел дипломирала телевизиско новинарство во мај 2020 година. Таа моментално работи како новинарка во WHAS, подружница на ABC во Луисвил, Кентаки. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!