Вие имате прво да ја знаете вистината

Бујната Аргентинка го стави фудбалот во втор план, Меси не можеше да го тргне погледот од нејзиното деколте (фото)

Фудбалерот Лионел Меси по седми пат е прогласен за најдобар фудбалер во светот. На доделувањето на Златната топка во Париз, пристигна заедно со својата сопруга Антонеле Рокузо и нивните три синови, Матеа, Тиага и Кира.

И додека сите очи беа вперени во успешниот фудбалер, тој не можеше да го тргне погледот од својата преубава Антонеле. Во златен фустан со кој го истакнуваше деколтето, таа ги пленеше сите погледи.

Иако се познаваат уште кога Меси имал само 9 години, уште тогаш и ја искажал својата љубов и ветил дека ќе ја побара за жена, а во брак се од 2017 година. Првото дете го добија во 2012, второто во 2015, а третото во 2018 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!