Вие имате прво да ја знаете вистината

Импровизиран експлозив експлодирал пред основно училиште, антиваксери потенцијални осомничени

Во градот Лимасол во Кипар, во текот на ноќта пред оновното училиште експлодирала импровизирана бомба.

Оштетена била една училница, но и црквата во близина на училиштето, а полицијата пронашла уште еден ист механизам кој за среќа не експлодирал.

Според медиумите во Кипар, не е исклучена можноста зад нападот да стојат лица кои се против вакцинацијата и мерките за заштита од Ковид-19.

Од понеделникот, во Кипар е донесено решение за задолжително носење на маска и на учениците од шест годишна возраст.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!