Вие имате прво да ја знаете вистината

Омикрон пристигна и во Грција! Регистриран првиот случај

Првиот случај на заразен со Омикрон, новиот вид на Ковид-19 вирусот, е откриен во соседна Грција, потврди во денеска (четврток) министерот за здравство, Танос Плеврис.

Тој изјави дека е заразен грчки државјанин на Крит, кој неодамна пристигнал од Јужна Африка. 

Министерот увери дека се почитувани сите карантински протоколи и протоколи за мониторинг.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!