Вие имате прво да ја знаете вистината

Познат актер пронајден мртов: Семејството ја потврди тажната вест, причините за смртта непознати

Познатиот актер Еди Мека, кој глумеше во познатата серија „Лаверн и Ширли“, почина на 69-годишна возраст, јавуваат странските медиуми.

Причината за смртта се уште не е позната, а актерот починал во својот дом во Калифорнија, каде го пронашла полицијата, откако со денови не се јавувал на телефон.

Ворен, братот на Мека, ја потврди тажната вест за порталот TMZ, откривајќи дека Мека бил во болница поради згрутчување и дека едвај одел. Како што се наведува, неговата смрт не е сомнителна, па истрага нема да има.

Еди Мека ја започнал својата кариера во 1975 година на Бродвеј, каде што беше номиниран за престижната награда Тони. После тоа, тој се преселил во Лос Анџелес и добил улога во серијата „Лаверн и Ширли – среќни денови“ каде ја играл „Големиот Рагу“. Се појави и во серијата „Blanksy’s Beauties“ која траеше само 13 епизоди. Актерот потоа се врати во Њујорк за да глуми во мјузиклот „Коса“, а ова се дел од кастинзите во кои се појави: „The Love Boat“, „Fantasy Island“, „Moonlighting“, „True Blue“ и „Family Работи“.

Мека беше во брак со актерката Ди Лајвли од 1983 до 1992 година, а потоа во 1994 година се ожени со Ив Мари Грејс, со која ја има ќерката Миа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!