Вие имате прво да ја знаете вистината

Мики Милане е хит во соблекувалната на Далас, песната на Вера Матовиќ “трешти” пред секој тренинг на Лука Дончиќ (фото)

Кошаркарскиот клуб, Далас Маверикс објави интересна фотографија на својот официјален Твитер профил.

Познато е дека Маверикс во своите редови го имаат балканското дуо Бобан Марјановиќ и Лука Дончиќ, а заедно со нив има и многу забава и музика од балканските простори што преставува секојдневие во тимот.

Имено, тие на својот официјален Твитер профил објавија фотографија од српската фолк пејачка Вера Матовиќ со нејзината хит песна „Мики Милане“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!