Вие имате прво да ја знаете вистината

Бонучи пцуе, вика и крши во сооблекувалната на Јувентус, сите молчат освен Роналдо. Протече ново видео од сооблекувалната на Јувентус

Леонардо Бонучи, бесно им викал на соиграчите среде соблекувалната.

Момци, ние сме ужасни! Ние сме страшни! Не можеме да играме вака ако сакаме да го освоиме Скудетото! Не можеме да играме толку очајно кога ја имаме топката! Со ваква игра нема да го освоиме Скудетото, но ку*ац! Јебига! Колку е важно да се победи оваа утакмица! Помина една година! И секогаш е некој друг крив и секогаш чекаме друг пат! Што ку*? Ајде да преземеме одговорност и да го прифатиме вината за оваа посрана игра! вика Бонучи кој со сета сила го шутна контејнерот со опремата.

За ова сите молчат, а само Кристијано Роналдо на крајот од вревата на Бонучи вели – Во право е.

Ова е сцена која протече од документарниот филм на Амазон, Јувентус: Сè или ништо, кој внатре ја прикажува минатата сезона на Јувентус. Рикањето на Бонучи кон соиграчите се случува на полувремето од мечот со слабиот Беневенто, при резултат од 0:0, кога беше јасно дека Јуве по прераното испаѓање од Лигата на шампионите, по девет последователни Скудета останува без титула во Италија. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!