Вие имате прво да ја знаете вистината

Џорџ Клуни по консултација со сопругата одбил да сними реклама за 35 милиони долари!

Познатиот актер, Џорџ Клуни изјави дека еднаш му биле понудени 35 милиони долари за еден работен ден, но ја одбил понудата откако заклучил дека не вреди.

Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинар го праша за време на интервјуто за „Гардијан“ дали некогаш мислел дека има доволно пари.

Па, да. Ми беа понудени 35 милиони долари за еднодневна работа на снимање на реклама за авиокомпанија, изјави тој, додавајќи дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и тие одлучиле дека не вреди. Авиокомпанијата е поврзана со, вели тој, „емја која, иако сојузник, понекогаш е сомнителна.

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, заработувајќи над 40 милиони долари за својата рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила, Casamigos, беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари.

Клуни коментираше и зошто повеќе не глуми толку често како порано.

Општо земено, едноставно нема толку многу одлични улоги, и погледнете, не морам да глумам. Со сопругата го направивме овој разговор кога наполнив 60 години ова лето. Реков уште можам да дадам многу и двајцата го сакаме тоа што го работиме. Но, мораме да се погрижиме да не станеме глупави. Значи, дел од тоа е само да се осигураме дека ги живееме нашите животи, заклучил актерот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!