Вие имате прво да ја знаете вистината

Дојде крај на низата од 18 последователни победи за екипата на Феникс Санс, Голден Стејт успеа да триумфира над „непобедливите“

Серијата на кошаркарите на Феникс Санс од 18 последователни победи во најелитната кошаркарска лига, НБА лигата дојде до својот крај на гостувањето синоќа кај Голден Стејт Вариорс.

Домашните кошаркари предводени од Стив Кари (23 поени) и Ендрју Виџинс (19) триумфираа над „непобедливиот“ Феникс со конечен резлутат од 118:96.

Најефикасен во редовите на Феникс беше Деандре Ејтон со 23 поени, а за гостите ова беше прв пораз од 28 октомври, а воедно оваа серија на победи беше и најдолга за екипата во историјата на постоењето,

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!