Вие имате прво да ја знаете вистината

Гол каков што досега не е виден! Соиграчите се фаќаа за глава, публиката не веруваше што гледа (видео)

Во Лигата на шампионите во футсал, португалска Бенфика го совлада унгарски Хонвед со високи 8:3, но натпреварот ќе остане запаметен по еден неверојатен гол.

Имено, играчот на Бенфика, Хосеин Тајеби ја прими топката на два метри од голот, а потоа изведе мала пируета и погоди од невозможен агол.

Тоа беше голот за 3:1, а неговите соиграчи, како и сите на трибините, се фатија за глава бидејќи таков потег, поточно гол, речиси сигурно досега не е виден на терените за мал фудбал.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!