Вие имате прво да ја знаете вистината

Откриени сите пластични операции кои ги направила поп кралицата, Мадона низ текот на годините, сумата за овие разубавувања е огромна (видео)

Кралицата на попот, Мадона, низ својата многу карактеристична кариера научи како да го привлече вниманието на јавноста и медиумите. Таа пееше хитови кои ги сакаат милиони луѓе, но во последно време е во фокусот поради нејзиниот изглед.

Пејачката на 64 години има тело на кое и завидуваат двојно помладите жени, но нејзиното лице е сосема друга работа.

https://www.instagram.com/p/CW5_5kOoFGh/?utm_source=ig_web_copy_link

Покрај тоа што целосно го изобличи лицето со ботокс и филери, таа е страшно уредена на социјалните мрежи. Повеќе од јасно е дека користи прилично силни филтри кои ја прават да изгледа 20 години помлада, но ситуацијата во живо е многу поинаква. Кога ќе ги погледнете нејзините фотографии од почетокот на нејзината кариера, како и оние направени пред десет години и денес, таа е речиси сосема друга личност.

Сепак, најизненадувачката и најголемата иронија е нејзината зависност од пластични операции бидејќи порано таа беше жесток противник на тоа. 

Никогаш не би подлегнала на естетска операција. Ми се гади од самата помисла некој да те заспие, а потоа да те нападне со нож за да те разубави. Мојот изглед им го должам на гените и здравиот начин на живот, истакна таа пред три години, а сега сите можеме само убаво да се смееме на оваа изјава.

И не само на коментарите во јавноста, својот впечаток го откри и пластичниот хирург Гери Линков. Имено, тој во 20-минутно видео на Јутјуб објасни што си направила Мадона со себеси во текот на сите овие години и колку чинело сето тоа.

Имено, Гери верува дека од доаѓањето на Мадона на јавната сцена во 1982 година, таа направила три фејслифтинг, како и подигнување на врат, три пати подигнување на веѓите, два пати горните и долните очни капаци, средување на образите и инјектирање филери, како и многу други работи.

Хирургот објасни дека едно кревање на лице чини од 10.000 до 50.000 долари, кревање веѓи од 5.000 до 30.000 долари, очните капаци и долните капаци од 10.000 до 30.000 долари, филери од 500 до 1.500 долари на третман, и верувал дека има најмалку 30 третмани во текот на годината.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!