Вие имате прво да ја знаете вистината

Ова е најголемиот кармички грев на секој хороскопски знак: Девицата ја јаде зависта, Јарецот алчноста, Близнаците…

Лесно е да се направи грев… Особено кога има искушение на секој чекор. Тешко е да се најде личност која никогаш не направила нешто погрешно, но има добра причина зошто. Во тоа голема улога има нашиот хороскопски знак кога се во прашање помалите или поголемите гревови.

Откријте на што ве „присилува“ вашиот хороскопски знак…

Овен – ги повредува другите

Овенот може да биде полн со бес и непредвидлив. Ако се соочите со бесот на Овенот, можеби нема да „преживеете“. Не само што можат да бидат доста интензивни, туку и невидено спонтани. Таа спонтаност скоро секогаш води до проблем. Мора да бидете внимателни, бидејќи ако се препуштите на вашиот гнев, може да повредите некого.

Бик – ненаситност / претерување

Кога велиме ненаситност, не мислиме само на храна – мислиме на се. Биковите паѓаат под еден вид нарцис и само гледаат кои работи ќе им бидат потребни на долг рок. Без разлика дали се работи за храна, секс или скап автомобил, Биковите понекогаш претеруваат.

Близнаци – неискреност

Близнаците имаат ужасна навика секогаш да ја менуваат вистината што треба да ја кажат. Можеби затоа што вашиот знак покажува луѓе со две личности или пак имате поинаков поглед на ситуацијата што се случила и за која треба да разговарате. Близнаците сакаат да лажат за малите нешта, но и за поважните. За нив важи правилото – ако сакате нешто да саботирате, излажете!

Рак – ставање на другите напред

Како Рак, поради некоја личност која ве сака, не ја чувствувате важноста на времето и мислите дека таа личност е најважна од сите. За вас е важно личноста да има се што и е потребно и да е секогаш тука, до вас. Не мислите дека тоа е погрешно, но размислете за тоа – не размислувате повеќе ни за себе. Повеќе би сакале да го дадете животот за некој друг. Грижете се кого го сакате!

Лав – премногу гордост

Се граничи со нарцизам, Лавот може да се покаже како еден од најсебичните луѓе кога станува збор за личните односи. Природни сте во се и знаете секого да импресионирате на едноставен начин. Тие се арогантни и полни со себе, така што понекогаш луѓето кои ги сакаат, не сакаат воопшто да имаат никаква допирна точка повеќе со лавовите.

Девица – завист

Девиците се нестабилни кога треба да одлучат – дали сакаат да бидат најдобри или како да го постигнат тоа. Тие сакаат постојано да се зборува за нив, особено кога станува збор за привлекување љубовници. Ако ви се допаѓа некој кој не е заинтересиран, ќе можете да го следите, набљудувате и размислувате колку сте љубоморни затоа што таа личност има нешто што вие го сакате. Вие не сте природен љубовник.

Вага – суета

На Вагите им е тешко да се грижат за нешто друго, освен кога станува збор за нивната убавина. Додека можат да се погледнат во огледало и да го видат своето убаво лице, имаат за што да го продолжат животот. Иако Вагите можат да поминуваат многу време пред огледалата, тие сепак се трудат да работат на својата внатрешна убавина.

Шкорпија – страст

Скорпиите автоматски се поврзуваат со страста како грев. Тоа се случува поради нивната страст да бидат интимни со сите. Секогаш ги заведувате луѓето со вашите зборови, а тие внимаваат да го слушаат секој ваш збор. Сакате да копнеете по некого и обратно. Сепак, не можете да најдете љубов кај секого.

Стрелец – прељуба

Стрелците често се склони кон прекумерно флертување. За нив сексот е забавен, па на личноста под овој хороскопски знак им е тешко да одржува долга и посветена врска. Иако се заљубени во својата друга половина, нивните очи ќе „бараат“ потенцијална друга личност со која ќе можат да флертуваат.

Јарец – алчност

На Јарците им е тешко да ја напуштат канцеларијата бидејќи постојано се натпреваруваат со сите. Тие постојано размислуваат за тоа како треба да бидат најдобри и да заработат повеќе пари од сите други на работа. Тие пари не ни сакаат да ги потрошат, сакаат да победат и секому победата да им ја втријат во нос.

Водолија – самопрогласениот владетел на сè

Водолиите сакаат да мислат дека се попосебни од другите луѓе, затоа што Бог ги создал така. Тие секогаш зборуваат за тоа како имаат повеќе интелигенција во малиот прст од сите луѓе со кои се дружат. Кажувањето такви работи предизвикува чудно чувство кај вас.

Риби – мрзеливост

Рибите се очигледно луѓе кои сакаат да ја држат главата „меѓу облаците“. Понекогаш се чини дека само тие постојат во својот свет, а не и други луѓе. Додека ги поминувате деновите со мечтаење, луѓето поминуваат покрај вас и одминуваат, додека вие продолжувате да се движите со бавно темпо. Ова ве прави крајно мрзливи кога станува збор за живеење во сегашноста.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!