Вие имате прво да ја знаете вистината

Сандра Булок ја отвори душата за траумата со нејзината ќерка Лајла: Беше длабоко и темно

Сандра Булок, мајка на две деца, го започнала процесот на посвојување на својата 8-годишна ќерка, Лајла кога девојчето немало цели три години и веќе поминало низ три системи за згрижување.

Говорејќи во новата епизода на Red Table Talk, Булок разговараше за тоа како морала да посетува курсеви за родителство за грижа за дете со траума пред да ја врати Лејла дома.

Булок стана мајка на малку позрела возраст, истакнувајќи дека е вклучена во се од се срце. Знаев дека ќе станам мајка. Знаев дека нема да бидам мајка во мојата младост, потенцираше таа.

Таа го посвои својот син Луис во 2010 година, кога тој имаше три месеци, а Лејла ја донесе дома преку згрижување во 2015 година. Имав прекрасно искуство преку системот за згрижување. Беше неверојатно тешко, но го имам најубавото дете кое покажува се што има во тој систем, изјави таа.

Но, не беше лесно, таа помина низ три различни згрижувачки домови пред да ја најдам, а немаше наполнето ни три години. Тоа е систем што постои и луѓето не знаат за тоа затоа што е тешко да се зборува. Длабоко е и темно, додава Булок.

Почнала да посетува курсеви за воспитување деца со траума. Би била во плакарот со сета нејзина облека, би била на полицата за книги, би се криела, секогаш била подготвена да замине. Секогаш ми кажува дека заминува. Јас би ѝ рекла само знај дека можеш да заминеш, но јас тука сум. Не. Нема да одам никаде.

Секој ден гледав предизвикувачи кои не можев да ги идентификувам бидејќи лично го сфатив тоа, кажува таа. Беше навистина тешко да се оттргнеш од неа и да не се повредиш затоа што се што сакаш е љубов, но погоди што ? Твојата љубов нема да го спречи тоа веднаш.

Таа изјави дека на Лајла и биле потребни години да ја најде својата комфорна зона до која стигнале пред околу две години и кажа кога знаела дека тоа конечно се случило, не морав да спијам во собата со неа и не моравме да седиме со неа ја додека не заспие.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!