Вие имате прво да ја знаете вистината

Словенија под снег и мраз, но затоа пејсажите се како од бајка и ве оставаат без здив (видео)

На Балканот полека пристигнува студениот бран. Делови од Словенија веќе се покриени со снег.

Во градот Логатец, на само 30 километри од Љубљана, сцените се нереални.

Како од бајка. Цело време кога доаѓавме паѓаше снег. Најубаво е што воопшто не е студено, нема ветер, па затоа е идеален за пешачење. Како во филмовите – кажува Иван Р. за медиумите, кој со колегите заминал во овој град по работа.

Оваа зимска идила ќе ве остави без зборови. Во делови од нашата татковина веќе падна снег. Прашање е само дали ќе дојде вакво време и во сите градови на нашата држава, вели тој.

Погледнете ги нереалните сцени и пишете ни во коментар дали со нетрпение чекате вакви сцени кај нас.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!