Вие имате прво да ја знаете вистината

Експозијата во близина на нуклеарната центрана Натанц била воен тест: Беше тестиран еден од ракетните системи

Тест на противвоздушната одбрана во регионот Натанц в о централен Иран ја предизвика вчерашната експлозија што се слушна на дваесетина километри од нуклеарниот комплекс Чахид Ахмади-Рочан, соопштија воени претставници.

– Беше тестиран еден од регионалните ракетни системи за да се процени подготвеноста на теренот и нема причина за страв, изјави командантот на противвоздушната одбрана од регионот Натанц на државната телевизија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!