Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ со опасна порака: Или убијте ме или излезете на избори, улицата нема да ни ја води политиката

Претседателот на Србија Александар Вучиќ по разговорот со мештаните од Горњи Недељице одговараше на прашањата на новинарите.

Тој се осврна на протестите и блокадите што се случија во Белград.

„Што постигнавте и што направивте, која е поентата на сето ова, да ги малтретирате луѓето во Србија?“, праша тој.

Тој посочи дека нема притисок поради кој ќе го повлече Законот за референдум.

„Или убијте ме или одите на избори. Улицата нема да ја води нашата политика“, беше јасен српскиот претседател.

Ги тераат луѓето да вадат деца од автомобили, ништо не разбирам, но луѓето сето тоа го гледаат и ќе го ценат. Секогаш ќе имате дел од екстремисти кои имаат свои потреби и мислат дека тоа е суштината. Сепак, луѓето сакаат да работат и „некој се бори за нивните интереси“, додаде Вучиќ.

Коментирајќи го денешниот разговор со мештаните, тој рече дека не е лесно да се слушаат оние кои се исплашени и се грижат за својата иднина, туку дека тоа е негова работа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!