Вие имате прво да ја знаете вистината

Баварија избрано за најдобро пиво на стариот континент!

Баварија Пилснер беше наградена со сребрен медал во категоријата Lager – International Style Pilsner на Brussels Beer Challenge.

Овој меѓународен натпревар на професионални производители на пиво се одржува секоја година и претставува платформа за вмрежување на меѓународните пиварници и активна промоција на нивните производи. Исто така, конкурсот има за цел да ја поддржи пивската култура.

Меѓународен панел од 75 независни експерти и критичари на пиво пробаа повеќе од 1.800 пива од целиот свет, а Баварија беше наградена со сребрен медал во категоријата Lager – International Style Pilsner. Добитник на златниот медал е пиво кое не потекнува од Европа, што ја прави Баварија најдобарото европско пиво.

Задоволни сме што квалитетот и вниманието во производството на Баварија на глобално ниво. Овој премиум бренд со долга традиција е добитна комбинација на мајсторски рецепт и модерни технологии, кој има многу фанови на балканските простори, изјави Владимир Росиќ, маркетинг менаџер во Molson Coors BH, официјален дистрибутер на брендот Баварија.

Баварија е чисто пиво во светла боја, направено од јачменов слад од сопствено производство, природна минерална вода од сопствен извор и хмељ. Освежителено и убаво избалансирано полно со вкус на хмељ, овој прифатливо и чисто пиво е направен од најдобрите состојки.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!