Вие имате прво да ја знаете вистината

Јелена Карлеуша ја откри тајната на убавиот изглед: Никогаш во животот не сум пиела кафе

Јелена Карлеуша е позната по тоа што не јаде месо, но сепак не ги избегнува сите намирници од животинско потекло.


Здравјето апсолутно и само на уста влегува. Вие сте здрави колку што се храните здраво. На крајот на краиштата, погледнете се во огледало голи. Сликата јасно ќе ви каже каде грешите“, изјави пејачката за Курир.

„Никогаш во животот не сум бил болна, а верувам дека тоа се должи на исхраната без месо, со минимум животински протеини во форма на јајца, риба и млечни производи. Прво јадам многу овошје, а потоа зеленчук“.

Јелена вели дека нема пороци. „Никогаш во животот не сум пиела кафе, пијам најмалку три литри вода дневно. Ги презирам слатките“, објаснила Карлеуша што друго е суштината на нејзината исхрана.

За добар изглед ги користи најмрсните креми за лице и тело. Тој не крие дека лавовската мотивација е неопходна за одржување на линијата и убавината. Воедно, таа е и голем поддржувач на естетската хирургија. Воодушевена сум од достигнувањата во таа област!“, вели таа. „Имам план како ќе изгледам толку добро до осумдесеттата година. Накратко, ќе бидам мегариба уште долго“, најавува Јелена, пишува Лепа и среќна.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!